25 مهرماه در گذر تاریخ

25 مهرماه در گذر تاریخ

25 مهر 1300      

سیدجواد ظهیرالاسلام، نایب التولیه سابق آستان قدس، به جرم توطئه قتل قوام‌السلطنه، نخست‌وزیر، و سردار سپه، وزیر جنگ، بازداشت شد. (روزشمار تاریخ ایران از مشروطه تا انقلاب اسلامی، نشر گفتار، ص 162)                                               

 

25 مهر 1344      

امام خمینی(ره) از امروز (دو روز بعد از ورود به نجف) نماز جماعت را در مدرسه آیت‌العظمی بروجردی نجف، برپا کردند. (هدایت‌الله بهبودی، الف‌لام‌خمینی، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، ص 515)

         

25 مهر 1357      

امام خمینی در مصاحبه با روزنامه «فیگارو» با توجه به حادثه مسجد کرمان، از احتمال تغییر در شیوه مبارزه مسالمت‌آمیز سخن گفتند. (روزشمار انقلاب اسلامی در قم، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص 210)

 

25 مهر 1393      

آیت‌الله سیدمحمد ابطحی‌کاشانی، دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه کاشان و قم و از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به علت ایست قلبی در 84 سالگی در شهر قم، دار فانی را وداع گفت. (ویکی‌شیعه)

 

25 مهر 1396

در پی سخنان اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و مواضع ضد ایرانی وی، جمع کثیری از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با برپایی تجمعی باشکوه در مدرسه فیضیه، این سخنان را محکوم کردند. (خبرگزاری برنا)

 

25 مهر 1400

طلاب، علما و فضلای حوزه علمیه قم، امروز با تجمع در مدرسه فیضیه، جنایات تروریستی گروه‌های تکفیری در افغانستان را محکوم کردند. (باشگاه خبرنگاران جوان)


امام خمینی در حال پاسخگویی به پرسش‌های خبرنگاران در «چادر انقلاب» در نوفل لوشاتو

روزشمار 25 مهر حوزه علمیه روحانیت
هم‌رسانی

مطالب مرتبط
نظر شما